Z veseljem vas vabimo na brezplačno delavnico Icehearts Europe, ki bo potekala 11. junija 2024 na sedežu Športne unije Slovenije v Ljubljani. Dogodek se bo pričel ob 15. uri.
Delavnica je namenjena vsem, ki želite bolje spoznati model Icehearts in se vključiti v njegov namen – podpirati otroke iz ranljivih skupin skozi dolgoročno mentorstvo in športne aktivnosti. Na dogodku bomo predstavili temeljne vrednote in cilje Icehearts, obenem pa se boste lahko vključili v razprave o možnostih lokalne implementacije programa v Sloveniji.
Kaj boste izvedeli na delavnici:
- Osnove Icehearts modela: zgodovina, filozofija in metode za preprečevanje socialne izključenosti otrok,
- Vloga mentorjev Icehearts: kako graditi zaupanje, nuditi podporo in spodbujati čustveni in socialni razvoj otrok,
- Praktične strategije za lokalno implementacijo in sodelovanje z lokalnimi športnimi klubi ter skupnostmi.
Dogodek bo odlična priložnost za izmenjavo izkušenj in vzpostavitev novih partnerstev za širjenje tega preizkušenega modela v Sloveniji.
Prijave sprejemamo do 10. junija 2024 na elektronski naslov: mojca.markovic@sportna-unija.si.
Icehearts Europe je pilotni projekt v Sloveniji, ki si prizadeva vzpostaviti strukturirano in varno okolje za otroke iz ranljivih skupin z uporabo preizkušenih načel programa Icehearts, ki izvira iz Finske. Cilj projekta je ustvariti dolgoročne, zaupne odnose med otroki in mentorji ter z uporabo športa kot orodja za osebnostno rast, preprečevati socialno izključenost.
Glavni cilji projekta so:
- Izboljšanje samopodobe otrok: Projekt bo z uporabo športnih dejavnosti krepil občutek lastne vrednosti pri otrocih, ki se pogosto soočajo z izzivi na čustvenem in socialnem področju.
- Spodbujanje boljšega duševnega zdravja: Poseben poudarek bo na podpori duševnemu zdravju otrok, saj bodo skozi redno udejstvovanje v športu razvijali veščine za soočanje s stresom, tesnobo in drugimi čustvenimi težavami.
- Pozitivna platforma za medsebojno interakcijo: Udeleženci bodo preko ekipnih športnih dejavnosti pridobili možnost razvijanja socialnih veščin, sodelovanja in reševanja konfliktov na pozitiven način.
Veselimo se vaše udeležbe in sodelovanja pri širjenju pozitivnih sprememb v življenjih otrok! Lepo vabljeni!