Športna unija Slovenije je že dolga leta aktivna članica ISCA, s katero sodeluje na številnih mednarodnih projektih in pobudah, ki spodbujajo telesno dejavnost, zdrav življenjski slog in vključevanje v šport za vse.
V letu 2025 Športna unija Slovenije sodeluje z ISCA v več mednarodnih projektih, ki so sofinancirani z evropskimi sredstvi v okviru programov EU4Health in Erasmus+ Sport:
- Projekt Icehearts Europe se osredotoča na socialno vključevanje otrok in mladostnikov skozi šport. Cilj projekta je preko inovativnih pristopov ustvariti okolje, kjer mladi pridobivajo socialne in življenjske veščine, hkrati pa se spodbuja medkulturno povezovanje in preprečevanje socialne izključenosti.
- Projekt MovingForHealth je namenjen promociji zdravja skozi telesno dejavnost. Cilj je ozaveščanje o pomenu gibalne pismenosti in zdravstvene pismenosti za preprečevanje kroničnih bolezni in izboljšanje kakovosti življenja.
- Projekt Active Ageing se osredotoča na spodbujanje udeležbe v športu in telesni aktivnosti za preprečevanje padcev med starejšim prebivalstvom.
- Projekt CRC Sport obravnava problematiko zaščite pravic otrok v športu in promovira vrednote, kot so fair play, spoštovanje in odgovornost.
- Projekt ChangeMakers se osredotoča na zmanjševanje rasizma in diskriminacije do manjšinskih skupin v športu.
- Projekt RealSportModel bo temeljil na analitičnih raziskavah, dokazih in primerih dobre prakse, ki bodo podali realno sliko obstoječega modela ter predlagali alternative za njegovo izboljšanje.
Poleg sodelovanja v projektih je ŠUS tudi nacionalni koordinator ISCA-ine kampanje NowWeMove, ki spodbuja telesno dejavnost na evropski ravni. Kampanja zajema številne iniciative, med katerimi izstopata No Elevators Day in Move Week. Cilj kampanje No Elevators Day je spodbuditi ljudi, da za vzpenjanje po stavbah namesto dvigal uporabljajo stopnice. Move Week je namenjen spodbujanju telesne dejavnosti v vseh starostnih skupinah preko brezplačnih športno-rekreativnih dogodkov, kjer športna društva predstavijo svoje športne programe lokalni skupnosti.
Sodelovanje ŠUS z ISCA je primer dobre prakse na področju spodbujanja telesne dejavnosti in zdravja. Preko projektov, kampanj in iniciativ ŠUS ne le bogati slovenski prostor z mednarodnimi izkušnjami in znanji, temveč tudi aktivno prispeva k doseganju ciljev ISCA na evropski in globalni ravni.