Organizatorji so se tako upravičeno spraševali o možnih vzrokih nizke udeležbe, predvsem s strani predstavnikov posameznih športnih društev, ki jim je bila tematika kongresa v prvi vrsti namenjena.
Kongres športne rekreacije je bil vsebinsko in organizacijsko zasnovan tako, da so udeleženci izbrane tematske sklope obravnavali plenarno, večji del pa v okviru delavnic, za katere je programski svet kongresa menil, da odsevajo sedanjo aktualno problematiko na področju športne rekreacije oz. športa za vse v Sloveniji. Glede na majhno število predstavnikov društev pa so drugi dan programa prilagodili prisotnim.

Potekale so štiri tematske delavnice: ŠPORTNA DRUŠTVA DANES IN JUTRI, ŠPORT IN TURIZEM, GIBALNA/ŠPORTNA DEJAVNOST IN ZDRAVJE ter PROSTE TEME- ŠPORT V NARAVI.
V okviru prve je g. Matoh predstavil organiziranost in vodenje športne organizacije, redki predstavniki športnih društev pa so razgrnili svoje probleme, ki so povezani z delovanjem sodobnega športnega društva in skupaj s športno stroko iskali ustrezne rešitve.

V sklopu druge sta predstavnika Slovenske turistične organizacije in Turistične zveze Slovenije predstavila aktualno povezanost športa in turizma, ki se vse bolj uveljavlja tudi v slovenskem prostoru in ima zaradi svojih naravnih danosti pomembne prednosti, ki jih je potrebno izkoristiti. S predstavitvijo sta poskušala prikazati možnosti uspešnega povezovanja športnih in turističnih delavcev ter organizacij, ki bi lahko programsko obogatila slovenski turizem.

Delavnico GIBALNA/ŠPORTNA DEJAVNOST IN ZDRAVJE je zaznamovala predstavitev projektov Inštituta za varovanje zdravja: LIFE CYCLE in HEPA ter krajša analiza raziskave povezanosti športa in zdravja dr. Čuka, ki je pozornost pritegnil s posredovanjem dejanskega stanja financiranja športnih programov v Sloveniji. V okviru katerega je izpostavil pomembno vlogo povečanega financiranja športnih društev za izboljšanje zdravja slovenskega naroda, saj so le ta neke vrste naravna lekarna.

Zadnja delavnica z naslovom PROSTE TEME - ŠPORT V NARAVI je ponudila pregled najbolj priljubljenih športno rekreativnih dejavnosti v Sloveniji in ugotovitev, da se Slovenci najraje ukvarjamo z dejavnostmi v naravi, zato bi morala društva dati večji poudarek na organizirano vadbo v naravi.
Zaključke kongresa bo organizator pripravil v naslednjih tednih.